no-img
فایل باز

بررسی عوامل تاثیر زیستی در بروز سوء مصرف مواد - فایل باز


فایل باز
مطالب ویژه
اطلاعیه های سایت

گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
بررسی عوامل تاثیر زیستی در بروز سوء مصرف مواد
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
doc
جولای 10, 2019
۱۵,۰۰۰ تومان
۱۵,۰۰۰ تومان – خرید

بررسی عوامل تاثیر زیستی در بروز سوء مصرف مواد


تعریف سازمان بهداشت جهانی “WTO”[1] نیز مشکل تعریف سوء مصرف دارو را از نقطه‌نظر خط مشی بهداشت عمومی مورد توجه قرار داده است. الگوی سازمان بهداشت جهانی در تدوین مفهوم «نشانگان وابستگی»، که به‌تدریج جایگزین اصطلاحات «اعتیاد به دارو و سوء مصرف شده»، مؤثر بوده است. در سال ۱۹۸۱ کمیتۀ سازمان بهداشت جهانی، نشانگان وابستگی را به این صورت تعریف کرد.

«مجموعه‌ای از پدیده‌های فیزیولوژیکی، رفتاری، و شناختی که طی آن مصرف یک ماده یا طبقه‌ای از مواد برای یک فرد معین اولویت بسیار بیشتری از رفتارهای دیگری می‌یابد که زمان ارزش والاتری داشتند. ویژگی توصیفی مهم نشانگان وابستگی عبارت است از میل به مصرف داروها، الکل، یا توتون (که اغلب نیرومند، و گاهی اوقات مغلوب‌کننده است) (روزنهان و سلیگمن، ترجمۀ یحیی سیدمحمدی، ۱۳۸۰).

ب: تعریف عملیاتی

عوامل زیستی، متغیریست که به وسیلۀ پرسشنامۀ ۶۰ سؤالی شخصیتی گری و ویلسون سنجش قرار گرفته که شش مؤلفه شامل روی آورد، اجتناب فعال، اجتناب فعل‌پذیر، گریز، ترس و خاموشی با طیف ۳ گزینه‌ای (بلی، خیر و نمی‌دانم) استفاده شده است.

تعداد صفحات:۱۴۶موضوعات :
جزوه , مقاله
برچسب‌ها :
,

درباره نویسنده

سلام دوستان.علی هستم . سعی میکنم فایلهایی براتون قرار بدم که کمتر کسی قرار داده تو اینترنت و با قیمت ارزونتر برای رفاه حال شما عزیزان.گاهی هم چنتا فایل گرون قیمت رو براتون رایگان قرار میدم تا به قول معروف حالشو ببرید...

فایل باز 91 نوشته در فایل باز دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *